| Product number: | QT-TQT368P50VC05061101CJ |
| Manufacturer Product Number: | A1015 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 50V |
| Base Voltage(VCBO) : | 50V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,A1015 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,200mW ,150mA ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

MMSTA56
Bipolar Transistors ,MMSTA56 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,200mW ,500mA ,SOT-323
$0.000000 More

KST10
Bipolar Transistors ,KST10 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,350mW ,40mA ,SOT-23
$0.000000 More

MMBT589
Bipolar Transistors ,MMBT589 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 50V ,310mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC2411
Bipolar Transistors ,2SC2411 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

M8050
Bipolar Transistors ,M8050 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23
$0.000000 More

BC856W
Bipolar Transistors ,BC856W ,PNP ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3B
$0.000000 More

BC807
Bipolar Transistors ,BC807 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,300mW ,500mA ,SOT-23,5B
$0.000000 More

KTC4075
Bipolar Transistors ,KTC4075 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-23,LGR
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,D
$0.000000 More

2SD0602
Bipolar Transistors ,2SD0602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WR1
$0.000000 More

BC857W
Bipolar Transistors ,BC857W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3E
$0.000000 More

PZTA44
Bipolar Transistors ,PZTA44 ,NPN ,VCEO:400V ,VCBO: 500V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SC2714
Bipolar Transistors ,2SC2714 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-23,QO
$0.000000 More

MMBT2907A
Bipolar Transistors ,MMBT2907A ,PNP ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,250mW ,600mA ,SOT-23
$0.009638 More

2SB624
Bipolar Transistors ,2SB624 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,BV3
$0.000000 More

PZTA42
Bipolar Transistors ,PZTA42 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

KTA1505
Bipolar Transistors ,KTA1505 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,AZO
$0.000000 More

2SC4180
Bipolar Transistors ,2SC4180 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,150mW ,50mA ,SOT-323,D18
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD602
Bipolar Transistors ,2SD602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WR1
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in