✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT374P30VC01151919CJR |
| Manufacturer Product Number: | B772 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 30V |
| Base Voltage(VCBO) : | 40V |
| Power Disspation : | 1250mW |
| package : | SOT-223 |
| Description: | Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,R |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | B772_SOT-223.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-10

BCX70J
Bipolar Transistors ,BCX70J ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,250mW ,200mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FS
$0.000000 More

2SC4116
Bipolar Transistors ,2SC4116 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-323,LO
$0.000000 More

2SC5658
Bipolar Transistors ,2SC5658 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-723,FR
$0.000000 More

BC808
Bipolar Transistors ,BC808 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,800mA ,SOT-23,5G
$0.000000 More

2SA1298
Bipolar Transistors ,2SA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23.IY
$0.000000 More

D882
Bipolar Transistors ,D882 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1500mW ,30000mA ,SOT-223,Y
$0.000000 More

2SA1576A
Bipolar Transistors ,2SA1576A ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-323,FS
$0.000000 More

2SC2712
Bipolar Transistors ,2SC2712 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,LO
$0.000000 More

BCP53
Bipolar Transistors ,BCP53 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 100V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

BF822
Bipolar Transistors ,BF822 ,NPN ,VCEO:250V ,VCBO: 250V ,250mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

CZT31C
Bipolar Transistors ,CZT31C ,NPN ,VCEO:100V ,VCBO: 100V ,1000mW ,3000mA ,SOT-223
$0.000000 More

PZT4401
Bipolar Transistors ,PZT4401 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SA1313
Bipolar Transistors ,2SA1313 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-23,ACO
$0.000000 More

2SA1832
Bipolar Transistors ,2SA1832 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-523,SY
$0.000000 More

KTA1504
Bipolar Transistors ,KTA1504 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ASY
$0.000000 More

2SA1774
Bipolar Transistors ,2SA1774 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,FR
$0.000000 More

2SC4618
Bipolar Transistors ,2SC4618 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,150mW ,50mA ,SOT-523,AP
$0.000000 More

BC847
Bipolar Transistors ,BC847 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1G
$0.000000 More

MMBT3904M
Bipolar Transistors ,MMBT3904 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,100mW ,200mA ,SOT-723,1N
$0.014073 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in