| Product number: | QT-TQT406P25VC03021201CJE |
| Manufacturer Product Number: | BC808 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 25V |
| Base Voltage(VCBO) : | 30V |
| Power Disspation : | 300mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,BC808 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,800mA ,SOT-23,5E |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FS
$0.000000 More

2SA2018
Bipolar Transistors ,2SA2018 ,PNP ,VCEO:12V ,VCBO: 15V ,150mW ,500mA ,SOT-523
$0.000000 More

2SC4215
Bipolar Transistors ,2SC4215 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-323,QR
$0.000000 More

2SC3437
Bipolar Transistors ,2SC3437 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-23,CHO
$0.000000 More

KTC4076
Bipolar Transistors ,KTC4076 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,WY
$0.000000 More

2SA1586
Bipolar Transistors ,2SA1586 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-323,SG
$0.000000 More

2SC3052
Bipolar Transistors ,2SC3052 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,200mA ,SOT-23,LG
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L7
$0.000000 More

BCP53
Bipolar Transistors ,BCP53 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 100V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,16
$0.000000 More

BC857W
Bipolar Transistors ,BC857W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3G
$0.000000 More

MMBT3906
Bipolar Transistors ,MMBT3906 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,200mW ,200mA ,SOT-23
$0.006506 More

2SC3437
Bipolar Transistors ,2SC3437 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-23,CHY
$0.000000 More

2SB1218A
Bipolar Transistors ,2SB1218A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,150mW ,100mA ,SOT-323,BR1
$0.000000 More

PZTA42
Bipolar Transistors ,PZTA42 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

FMMT4124
Bipolar Transistors ,FMMT4124 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,330mW ,200mA ,SOT-23
$0.000000 More

S9015
Bipolar Transistors ,S9015 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.007228 More

2SA1585
Bipolar Transistors ,2SA1585 ,PNP ,VCEO:20V ,VCBO: 20V ,350mW ,2000mA ,SOT-23,AE
$0.000000 More

2SC5344
Bipolar Transistors ,2SC5344 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,FAY
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92MOD,O
$0.000000 More

2SD602
Bipolar Transistors ,2SD602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WS1
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in