| Product number: | QT-TQT406P25VC03021201CJG |
| Manufacturer Product Number: | BC808 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 25V |
| Base Voltage(VCBO) : | 30V |
| Power Disspation : | 300mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,BC808 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,800mA ,SOT-23,5G |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

PZT2222A
Bipolar Transistors ,PZT2222A ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 75V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

MMBT3904M
Bipolar Transistors ,MMBT3904 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,100mW ,200mA ,SOT-723,1N
$0.014073 More

CZT5551
Bipolar Transistors ,CZT5551 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

FMMT491
Bipolar Transistors ,FMMT491 ,NPN ,VCEO:60V ,VCBO: 80V ,250mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

KTC3879
Bipolar Transistors ,KTC3879 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,50mA ,SOT-23,RR
$0.000000 More

KTC3876
Bipolar Transistors ,KTC3876 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WG
$0.000000 More

MMBTA42
Bipolar Transistors ,MMBTA42 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,350mW ,300mA ,SOT-23
$0.016144 More

KTA2015
Bipolar Transistors ,KTA2015 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,ZO
$0.000000 More

2SC2712
Bipolar Transistors ,2SC2712 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,LY
$0.000000 More

2SD0602
Bipolar Transistors ,2SD0602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WQ1
$0.000000 More

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FS
$0.000000 More

C1815
Bipolar Transistors ,C1815 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC3437
Bipolar Transistors ,2SC3437 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-23,CHR
$0.000000 More

CJ818B
Bipolar Transistors ,CJ818B ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,350mW ,3000mA ,SOT-23-6L
$0.000000 More

KTA1504
Bipolar Transistors ,KTA1504 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ASG
$0.000000 More

2SD1819A
Bipolar Transistors ,2SD1819A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,ZQ
$0.000000 More

2SC5585
Bipolar Transistors ,2SC5585 ,NPN ,VCEO:12V ,VCBO: 15V ,150mW ,500mA ,SOT-523
$0.000000 More

KTA1298
Bipolar Transistors ,KTA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,IO
$0.000000 More

2SA1579
Bipolar Transistors ,2SA1579 ,PNP ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,100mW ,50mA ,SOT-323,RR
$0.000000 More

MMBTA56
Bipolar Transistors ,MMBTA56 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,225mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in