| Product number: | QT-TQT409N65VC20060301CJB |
| Manufacturer Product Number: | BC846 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 65V |
| Base Voltage(VCBO) : | 80V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,BC846 ,NPN ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1B |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

2SC1654
Bipolar Transistors ,2SC1654 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,150mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC5344
Bipolar Transistors ,2SC5344 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,FAO
$0.000000 More

BCW68
Bipolar Transistors ,BCW68 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 60V ,330mW ,800mA ,SOT-23,DH
$0.000000 More

C1815
Bipolar Transistors ,C1815 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92MOD,O
$0.000000 More

BCP52
Bipolar Transistors ,BCP52 ,PNP ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

2SC3930
Bipolar Transistors ,2SC3930 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 30V ,150mW ,30mA ,SOT-323,VC
$0.000000 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,GR
$0.000000 More

BCW61
Bipolar Transistors ,BCW61 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 32V ,250mW ,100mA ,SOT-23,BC
$0.000000 More

2SC4617
Bipolar Transistors ,2SC4617 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,BQ
$0.000000 More

2SB624
Bipolar Transistors ,2SB624 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,BV2
$0.000000 More

PZT4403
Bipolar Transistors ,PZT4403 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SC4738
Bipolar Transistors ,2SC4738 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-523,LL
$0.000000 More

S9015
Bipolar Transistors ,S9015 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.007228 More

2SB1197
Bipolar Transistors ,2SB1197 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AHP
$0.000000 More

PZT3906
Bipolar Transistors ,PZT3906 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

BCP53
Bipolar Transistors ,BCP53 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 100V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

KSA1182
Bipolar Transistors ,KSA1182 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,F1Y
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92L,R
$0.000000 More

BC807W
Bipolar Transistors ,BC807W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-323,5A
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in