✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT608N30VC06140502CJY |
| Manufacturer Product Number: | KTC4076 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 30V |
| Base Voltage(VCBO) : | 35V |
| Power Disspation : | 100mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,KTC4076 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,WY |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | KTC4076_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,DV2
$0.000000 More

2SB1218A
Bipolar Transistors ,2SB1218A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,150mW ,100mA ,SOT-323,BQ1
$0.000000 More

BCP51
Bipolar Transistors ,BCP51 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

2SB1197
Bipolar Transistors ,2SB1197 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AHQ
$0.000000 More

2SC4738
Bipolar Transistors ,2SC4738 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-523,LG
$0.000000 More

KTA2015
Bipolar Transistors ,KTA2015 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,ZY
$0.000000 More

MMBT3906T
Bipolar Transistors ,MMBT3906T ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-523
$0.000000 More

2SA1832
Bipolar Transistors ,2SA1832 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-523,SG
$0.000000 More

2SB1197
Bipolar Transistors ,2SB1197 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AHR
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,500mW ,1000mA ,SOT-89-3L,Y
$0.000000 More

2SD602
Bipolar Transistors ,2SD602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WR1
$0.000000 More

2SA1576A
Bipolar Transistors ,2SA1576A ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-323,FQ
$0.000000 More

2SD1306
Bipolar Transistors ,2SD1306 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,150mW ,700mA ,SOT-23,NE
$0.000000 More

2SC3437
Bipolar Transistors ,2SC3437 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-23,CHR
$0.000000 More

STD123S
Bipolar Transistors ,STD123S ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 20V ,350mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC2714
Bipolar Transistors ,2SC2714 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-23,QY
$0.000000 More

BC817
Bipolar Transistors ,BC817 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-23,6A
$0.000000 More

BC848W
Bipolar Transistors ,BC848W ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,150mW ,100mA ,SOT-323,1J
$0.000000 More

2SC6114
Bipolar Transistors ,2SC6114 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-923
$0.000000 More

BC847
Bipolar Transistors ,BC847 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1E
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in