| Product number: | QT-TQT656N140C08250101CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMBT5550 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 140V |
| Base Voltage(VCBO) : | 160V |
| Power Disspation : | 225mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,MMBT5550 ,NPN ,VCEO:140V ,VCBO: 160V ,225mW ,600mA ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-04

MMBT589
Bipolar Transistors ,MMBT589 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 50V ,310mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L7
$0.000000 More

2SD602A
Bipolar Transistors ,2SD602A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,500mA ,SOT-23,XR
$0.000000 More

MMBTA05
Bipolar Transistors ,MMBTA05 ,NPN ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1774
Bipolar Transistors ,2SA1774 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,FR
$0.000000 More

2SC4098
Bipolar Transistors ,2SC4098 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,50mA ,SOT-323,AN
$0.000000 More

BCP53
Bipolar Transistors ,BCP53 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 100V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

BCP56
Bipolar Transistors ,BCP56 ,NPN ,VCEO:80V ,VCBO: 100V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

STD123S
Bipolar Transistors ,STD123S ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 20V ,350mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1576A
Bipolar Transistors ,2SA1576A ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-323,FR
$0.000000 More

2SA1179
Bipolar Transistors ,2SA1179 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 55V ,200mW ,150mA ,SOT-23
$0.000000 More

BC857
Bipolar Transistors ,BC857 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3F
$0.000000 More

2SC3437
Bipolar Transistors ,2SC3437 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-23,CHY
$0.000000 More

2SC2859
Bipolar Transistors ,2SC2859 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,WO
$0.000000 More

2SB1198
Bipolar Transistors ,2SB1198 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,200mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L6
$0.000000 More

2SB1218A
Bipolar Transistors ,2SB1218A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,150mW ,100mA ,SOT-323,BS1
$0.000000 More

S9014W
Bipolar Transistors ,S9014W ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-323
$0.000000 More

MMBTA43
Bipolar Transistors ,MMBTA43 ,NPN ,VCEO:200V ,VCBO: 200V ,350mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in