✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT673P40VC01060202CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMST3906 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 40V |
| Base Voltage(VCBO) : | 40V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,MMST3906 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,200mW ,200mA ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | MMST3906_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

KTC3879
Bipolar Transistors ,KTC3879 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,50mA ,SOT-23,RY
$0.000000 More

2SC4102
Bipolar Transistors ,2SC4102 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,200mW ,50mA ,SOT-323,TS
$0.000000 More

BCX70J
Bipolar Transistors ,BCX70J ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,250mW ,200mA ,SOT-23
$0.000000 More

S9018W
Bipolar Transistors ,S9018W ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,50mA ,SOT-323
$0.000000 More

BC858W
Bipolar Transistors ,BC858W ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3K
$0.000000 More

BC848W
Bipolar Transistors ,BC848W ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,150mW ,100mA ,SOT-323,1J
$0.000000 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,O
$0.000000 More

MMBT4403
Bipolar Transistors ,MMBT4403 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,300mW ,600mA ,SOT-23
$0.000000 More

BF823
Bipolar Transistors ,BF823 ,PNP ,VCEO:250V ,VCBO: 250V ,250mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4180
Bipolar Transistors ,2SC4180 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,150mW ,50mA ,SOT-323,D16
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92L,O
$0.000000 More

PZT3906
Bipolar Transistors ,PZT3906 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

BCP69
Bipolar Transistors ,BCP69 ,PNP ,VCEO:20V ,VCBO: 32V ,1000mW ,1000mA ,SOT-223,16
$0.000000 More

FMMT619
Bipolar Transistors ,FMMT619 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,350mW ,2000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1298
Bipolar Transistors ,2SA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23.IY
$0.000000 More

BCP55
Bipolar Transistors ,BCP55 ,NPN ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

2SC2411
Bipolar Transistors ,2SC2411 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4738
Bipolar Transistors ,2SC4738 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-523,LY
$0.000000 More

2SA1313
Bipolar Transistors ,2SA1313 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-23,ACY
$0.000000 More

KTC4075
Bipolar Transistors ,KTC4075 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-23,LBL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in