✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT676P150C08060102CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMST5401 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 150V |
| Base Voltage(VCBO) : | 160V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,MMST5401 ,PNP ,VCEO:150V ,VCBO: 160V ,200mW ,600mA ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | MMST5401_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

2SC2714
Bipolar Transistors ,2SC2714 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-23,QO
$0.000000 More

2SC2712
Bipolar Transistors ,2SC2712 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,LY
$0.000000 More

FMMT491
Bipolar Transistors ,FMMT491 ,NPN ,VCEO:60V ,VCBO: 80V ,250mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD1819A
Bipolar Transistors ,2SD1819A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,ZR
$0.000000 More

MMBT3904T
Bipolar Transistors ,MMBT3904T ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,150mW ,200mA ,SOT-523
$0.011728 More

S9013W
Bipolar Transistors ,S9013W ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SC4215
Bipolar Transistors ,2SC4215 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-323,QR
$0.000000 More

M8550
Bipolar Transistors ,M8550 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23
$0.000000 More

BCP54
Bipolar Transistors ,BCP54 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

M28S
Bipolar Transistors ,M28S ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 40V ,200mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,GR
$0.000000 More

BC807
Bipolar Transistors ,BC807 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,300mW ,500mA ,SOT-23,5C
$0.000000 More

2SD1819A
Bipolar Transistors ,2SD1819A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,ZS
$0.000000 More

2SD602A
Bipolar Transistors ,2SD602A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,500mA ,SOT-23,XR
$0.000000 More

2SB709A
Bipolar Transistors ,2SB709A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,200mW ,100mA ,SOT-23,BR1
$0.000000 More

MMBTA42
Bipolar Transistors ,MMBTA42 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,350mW ,300mA ,SOT-23
$0.016144 More

PZT3904
Bipolar Transistors ,PZT3904 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SD1782
Bipolar Transistors ,2SD1782 ,NPN ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AJR
$0.000000 More

PZTA92
Bipolar Transistors ,PZTA92 ,PNP ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SC4102
Bipolar Transistors ,2SC4102 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,200mW ,50mA ,SOT-323,TR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in