✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT677N160C09060102CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMST5551 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 160V |
| Base Voltage(VCBO) : | 180V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,MMST5551 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,200mW ,600mA ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | MMST5551_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

MMBTA93
Bipolar Transistors ,MMBTA93 ,PNP ,VCEO:200V ,VCBO: 200V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4180
Bipolar Transistors ,2SC4180 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,150mW ,50mA ,SOT-323,D18
$0.000000 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,O
$0.000000 More

PZTA92
Bipolar Transistors ,PZTA92 ,PNP ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

MMBT589
Bipolar Transistors ,MMBT589 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 50V ,310mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,DV2
$0.000000 More

2SA1579
Bipolar Transistors ,2SA1579 ,PNP ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,100mW ,50mA ,SOT-323,RR
$0.000000 More

PZTA06
Bipolar Transistors ,PZTA06 ,NPN ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,1000mW ,500mA ,SOT-223
$0.000000 More

MMBT2222
Bipolar Transistors ,MMBT2222 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 75V ,250mW ,600mA ,SOT-23
$0.000000 More

BF823
Bipolar Transistors ,BF823 ,PNP ,VCEO:250V ,VCBO: 250V ,250mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SB1116
Bipolar Transistors ,2SB1116 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,350mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1313
Bipolar Transistors ,2SA1313 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-23,ACY
$0.000000 More

BC848
Bipolar Transistors ,BC848 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1L
$0.000000 More

BC846W
Bipolar Transistors ,BC846W ,NPN ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,150mW ,100mA ,SOT-323,1A
$0.000000 More

2SD2114
Bipolar Transistors ,2SD2114 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 25V ,250mW ,500mA ,SOT-23,BBW
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALG
$0.000000 More

KTA2015
Bipolar Transistors ,KTA2015 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,ZY
$0.000000 More

BFS20
Bipolar Transistors ,BFS20 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 30V ,250mW ,25mA ,SOT-23
$0.000000 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,GR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in