✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT679P80VC20060502CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMSTA56 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 80V |
| Base Voltage(VCBO) : | 80V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,MMSTA56 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,200mW ,500mA ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | MMSTA56_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

MMBT2222
Bipolar Transistors ,MMBT2222 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 75V ,250mW ,600mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD1757K
Bipolar Transistors ,2SD1757K ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AAR
$0.000000 More

FMMT591
Bipolar Transistors ,FMMT591 ,PNP ,VCEO:60V ,VCBO: 80V ,250mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

KTA1505
Bipolar Transistors ,KTA1505 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,AZG
$0.000000 More

2SC4215
Bipolar Transistors ,2SC4215 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-323,QY
$0.000000 More

BC848W
Bipolar Transistors ,BC848W ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,150mW ,100mA ,SOT-323,1L
$0.000000 More

2SC4097
Bipolar Transistors ,2SC4097 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323,CQ
$0.000000 More

2SA1036
Bipolar Transistors ,2SA1036 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-23,HP
$0.000000 More

2SC5344
Bipolar Transistors ,2SC5344 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,FAO
$0.000000 More

MMST5551
Bipolar Transistors ,MMST5551 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,200mW ,600mA ,SOT-323
$0.000000 More

KTC3879
Bipolar Transistors ,KTC3879 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,50mA ,SOT-23,RO
$0.000000 More

BC847W
Bipolar Transistors ,BC847W ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-323,1F
$0.000000 More

KST10
Bipolar Transistors ,KST10 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,350mW ,40mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1832
Bipolar Transistors ,2SA1832 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-523,SG
$0.000000 More

2SC4617
Bipolar Transistors ,2SC4617 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,BQ
$0.000000 More

MMBTA94
Bipolar Transistors ,MMBTA94 ,PNP ,VCEO:400V ,VCBO: 400V ,350mW ,200mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1313
Bipolar Transistors ,2SA1313 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-23,ACO
$0.000000 More

2SA2029
Bipolar Transistors ,2SA2029 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-723,FQ
$0.000000 More

BC848
Bipolar Transistors ,BC848 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1L
$0.000000 More

2SC4098
Bipolar Transistors ,2SC4098 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,50mA ,SOT-323,AN
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in