✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R01-0402-100RJ1Y001LVCR |
| Manufacturer Product Number: | CR0402J100RQ10Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CR |
| Type : | Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 0402 |
| Resistance Value : | 100Ω |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1/16W |
| Description: | Thick Film Chip Resistor0402 ,100R ,5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-CR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CR |
| Product Type | Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _CR.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-06

CR0201F1K80Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.8K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F22K1Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,22.1K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F191KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,191K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F124KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,124K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F20K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,20K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F113RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,113R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F39K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,39K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F169RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,169R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F56R0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,56R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F330KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,330K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F27K4Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,27.4K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F681KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,681K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F174RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,174R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F576KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,576K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F2K94Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,2.94K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F15R8Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,15.8R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F5K23Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,5.23K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F5K36Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,5.36K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F357RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,357R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F453KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,453K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in