✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R01-0402-1R80F1Y001QVCR |
| Manufacturer Product Number: | CR0402F1R80Q10Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CR |
| Type : | Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 0402 |
| Resistance Value : | 1.8Ω |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±400PPM |
| Resistance Power : | 1/16W |
| Description: | Thick Film Chip Resistor0402 ,1.8R ,1% ,1/16W ,- ,±400PPM ,EVER-CR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CR |
| Product Type | Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _CR.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-15

CR0201F45R3Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,45.3R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K00Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F365RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,365R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F255RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,255R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F60R4Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,60.4R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F34R8Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,34.8R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F31K6Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,31.6K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F649KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,649K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F118KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,118K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F178KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,178K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F174KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,174K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F205KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,205K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F52R3Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,52.3R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F24R0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,24R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K47Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.47K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F66K5Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,66.5K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F681KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,681K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F61R9Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,61.9R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F301RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,301R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F205RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,205R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in