✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R01-0402-33R0F1Y0000VCR |
| Manufacturer Product Number: | CR0402F33RP100.063W |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CR |
| Type : | Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 0402 |
| Resistance Value : | 33Ω(33R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Resistance Power : | 1/16W |
| Description: | Thick Film Chip Resistor ,0402 ,33R ,±1% ,1/16W ,- ,- ,EVER-CR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CR |
| Product Type | Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _CR.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-07-11
Quantity
Unit Price
5
$0.001325
20
$0.001084
100
$0.000964
300
$0.000723
MPQ:10000
MOQ: 10000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

CR0201F464KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,464K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F2K87Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,2.87K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F3K92Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,3.92K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F118KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,118K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F11K5Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,11.5K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F590KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,590K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F60R4Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,60.4R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F5M60Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,5.6M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F3M90Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,3.9M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F4K22Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,4.22K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F11R8Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,11.8R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F10K7Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,10.7K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F133RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,133R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F4K53Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,4.53K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F49R9Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,49.9R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F4K64Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,4.64K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F30R0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,30R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F3K30Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,3.3K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F2K10Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,2.1K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F412RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,412R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in