✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R01-1206-R270F1V0000VCR |
| Manufacturer Product Number: | CR1206F0R27P050.25W |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CR |
| Type : | Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 1206 |
| Resistance Value : | 0.27Ω(270mR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Resistance Power : | 1/4W |
| Description: | Thick Film Chip Resistor ,1206 ,0.27R(270mR) ,±1% ,1/4W(0.25W) ,- ,- ,EVER-CR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CR |
| Product Type | Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _CR.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Discontinued
Quantity
Unit Price
5
$0.014291
20
$0.011692
100
$0.010393
300
$0.007795
MPQ:1
MOQ: 1
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

CR0201F5K10Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,5.1K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F40R2Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,40.2R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F470RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,470R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F549RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,549R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F604KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,604K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F210RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,210R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K07Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.07K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F52K3Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,52.3K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F28K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,28K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F62K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,62K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F374RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,374R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F47K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,47K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F17K4Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,17.4K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F30K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,30K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F18K2Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,18.2K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F619RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,619R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F374KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,374K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F11K5Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,11.5K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F51K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,51K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F26R7Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,26.7R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in