✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R01-2512-100RB1T001LVCR |
| Manufacturer Product Number: | CR2512B100RE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CR |
| Type : | Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 2512 |
| Resistance Value : | 100Ω |
| Resistance Tolerance : | ±0.1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Thick Film Chip Resistor2512 ,100R ,0.1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CR |
| Product Type | Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _CR.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

CR0201F3M90Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,3.9M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F6K04Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,6.04K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F3K00Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,3K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F10R0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,10R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F5M10Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,5.1M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K13Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.13K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F243KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,243K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F432RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,432R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F100KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,100K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F36R5Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,36.5R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F249RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,249R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F240KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,240K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F560RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,560R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F3M00Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,3M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F619KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,619K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F383RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,383R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F12R4Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,12.4R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F2K70Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,2.7K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F47K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,47K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F332RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,332R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in