✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R01-2512-100RJ1T001LVCR |
| Manufacturer Product Number: | CR2512J100RE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CR |
| Type : | Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 2512 |
| Resistance Value : | 100Ω |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Thick Film Chip Resistor2512 ,100R ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CR |
| Product Type | Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _CR.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

CR0201F309KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,309K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F2K43Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,2.43K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F365RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,365R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F100KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,100K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F5M60Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,5.6M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F28R0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,28R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F180RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,180R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F2M70Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,2.7M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F402KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,402K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K10Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.1K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K54Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.54K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F107KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,107K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F560RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,560R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F35K7Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,35.7K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F360RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,360R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F41R2Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,41.2R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F12R1Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,12.1R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F64K9Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,64.9K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F69R8Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,69.8R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F23R7Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,23.7R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in