✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R01-2512-176KB1T001LVCR |
| Manufacturer Product Number: | CR2512B176KE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CR |
| Type : | Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 2512 |
| Resistance Value : | 176K |
| Resistance Tolerance : | ±0.1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Thick Film Chip Resistor2512 ,176K ,0.1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CR |
| Product Type | Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _CR.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

CR0201F62K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,62K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F4K53Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,4.53K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F105RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,105R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F221KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,221K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F383KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,383K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K24Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.24K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F232KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,232K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F59R0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,59R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F162RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,162R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F191KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,191K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F309RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,309R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F19K1Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,19.1K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F274RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,274R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F45R3Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,45.3R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F16R9Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,16.9R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F57K6Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,57.6K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F16R0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,16R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F169RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,169R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F4K70Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,4.7K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F35R7Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,35.7R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in