✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R02-2512-15R0B1Q001GVTP |
| Manufacturer Product Number: | TP2512B15R0E0425Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-TP |
| Type : | Thin Film Precision Chip Resistor |
| Size : | 2512 |
| Resistance Value : | 15Ω(15R) |
| Resistance Tolerance : | ±0.1% |
| TCR(ppm) : | ±25PPM |
| Resistance Power : | 3/4W(0.75W) |
| Description: | Thin Film Precision Chip Resistor2512 ,15R ,0.1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±25PPM ,EVER-VTP |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Type | Precision Product Thin Film Chip Resistor |
| Size | 0402 0603 0805 1206 1210 2010 2512 |
| Resistance Value | 10Ω~1MΩ |
| Resistance Tolerance | ±0.01%; ±0.05%; ±0.1%; ±0.25%; ±0.5%; ±1% ;±2% ;±5% |
| T.C.R(ppm) | ±5PPM ±10PPM ±15PPM ±25PPM |
| Power | 0.063W 0.1W 0.125W 0.25W 0.5W 0.75W |
| Operating Temperature | -55℃~155℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

TR0201C127RQ1015Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,127R ,±0.25% ,1/20W ,- ,±15PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201C100RQ1025Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,100R ,±0.25% ,1/20W ,- ,±25PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201C11R8Q1025Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,11.8R ,±0.25% ,1/20W ,- ,±25PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201B115RQ1010Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,115R ,±0.1% ,1/20W ,- ,±10PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201D143RQ1015Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,143R ,±0.5% ,1/20W ,- ,±15PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201D11R5Q1015Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,11.5R ,±0.5% ,1/20W ,- ,±15PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201D140RQ1010Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,140R ,±0.5% ,1/20W ,- ,±10PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201C12K4Q1050Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,12.4K ,±0.25% ,1/20W ,- ,±50PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201B11K5Q1025Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,11.5K ,±0.1% ,1/20W ,- ,±25PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201C115RQ1015Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,115R ,±0.25% ,1/20W ,- ,±15PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201C130RQ1015Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,130R ,±0.25% ,1/20W ,- ,±15PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201C13R0Q1050Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,13R ,±0.25% ,1/20W ,- ,±50PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201D133RQ1025Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,133R ,±0.5% ,1/20W ,- ,±25PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201B11K3Q1050Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,11.3K ,±0.1% ,1/20W ,- ,±50PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201B10R5Q1010Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,10.5R ,±0.1% ,1/20W ,- ,±10PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201C121RQ1015Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,121R ,±0.25% ,1/20W ,- ,±15PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201B100RQ1025Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,100R ,±0.1% ,1/20W ,- ,±25PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201B121RQ1015Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,121R ,±0.1% ,1/20W ,- ,±15PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201C11R3Q1010Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,11.3R ,±0.25% ,1/20W ,- ,±10PPM ,EVER-TR
$0.000000 More

TR0201D105RQ1050Z
Thin Film Precision Chip Resistor,0201 ,105R ,±0.5% ,1/20W ,- ,±50PPM ,EVER-TR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in