✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-10K0F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F10K0E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 10KΩ(10KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,10K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-09

CRW0612J150RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,150R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F221KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,221K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.7K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K47P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.47K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K82P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.82K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F113KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,113K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J12R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,12R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in