✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-10R0F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F10R0E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 10Ω(10R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,10R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

CRW0612F137KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,137K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J18K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,18K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F113KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,113K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F165KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,165K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F127RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,127R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F162RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,162R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J15K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,15K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F150KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,150K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K21P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.21K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17K8P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.8K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F100RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,100R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.3M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F154RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.2K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in