✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-120KF1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F120KE04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 120KΩ(120KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,120K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-17

CRW0612F127KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,127K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F205KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,205K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K13P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.13K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K40P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14R3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J11R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,11R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F205RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,205R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K78P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.78K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K65P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.5R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J16K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in