✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-120KF1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F120KE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 120KΩ(120KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,120K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-17

CRW0612F1K65P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F215KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,215K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F191KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,191K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K27P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.27K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J16R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K8P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F154KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F215RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,215R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F154RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F220RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,220R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in