✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-120RJ1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J120RE04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 120Ω(120R) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,120R ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-14

CRW0612F10K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.3R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R10P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F150RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,150R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K18P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.18K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K8P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.8K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F140RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,140R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R2P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.2R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K40P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J12K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,12K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in