✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-124RF1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F124RE04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 124Ω(124R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,124R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

CRW0612F15R8P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F215KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,215K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K15P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.15K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K07P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.07K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K15P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.15K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F169KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,169K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J15K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,15K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F18R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in