✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-12R7F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F12R7E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 12.7Ω(12.7R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,12.7R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-19

CRW0612F1M30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.3M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F121RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,121R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J20R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,20R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K21P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.21K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.4K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J15R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,15R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R10P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K1P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.1K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F140KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,140K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F200KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,200K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K15P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.15K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J12K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,12K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J12R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,12R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.3K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F158KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,158K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F110KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,110K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M10P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.1M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in