✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-13R7F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F13R7E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 13.7Ω(13.7R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,13.7R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

CRW0612F1K78P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.78K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F158KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,158K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19K6P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.6K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F169KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,169K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F127KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,127K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R10P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F182KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,182K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17K4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15R8P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J10M0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in