✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-14K0F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F14K0E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 14KΩ(14KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,14K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-15

CRW0612F17R4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F110RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,110R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J180KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,180K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K18P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.18K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M10P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K10P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.1K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F18K2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18.2K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K40P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F165RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,165R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J13R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,13R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F196RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,196R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J180RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,180R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F220RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,220R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in