✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-14R0F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F14R0E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 14Ω(14R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,14R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

CRW0612F16R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M80P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.8M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14K7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.7K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J18R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,18R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F200KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,200K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14R3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K43P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.43K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J180RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,180R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K91P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.91K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K21P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.21K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K65P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K37P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.37K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F182KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,182K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17K8P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.8K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F127KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,127K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in