✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-16R2F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F16R2E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 16.2Ω(16.2R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,16.2R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

CRW0612F120RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,120R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J11R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,11R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F169KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,169K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F113RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,113R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R10P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.7K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F191KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,191K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F120RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,120R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K78P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.78K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K65P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.6M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J10M0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K27P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.27K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in