✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-1R50F1S001NCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F1R50E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 1.5Ω(1.5R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±200PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,1.5R ,1% ,1W ,- ,±200PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

CRW0612F187KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K74P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.74K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K43P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.43K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R8P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.8R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10M0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F154KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K13P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.13K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F158KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,158K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F154RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in