✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-215RF1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F215RE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 215Ω(215R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,215R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-18

CRW0612F12K4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.4K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.4K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J16K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17K4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F121RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,121R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J180RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,180R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F107KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,107K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15R8P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J180KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,180K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K74P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.74K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K13P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.13K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R2P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in