✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-23K2F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F23K2E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 23.2KΩ(23.2KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,23.2K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

CRW0612F21R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J13K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,13K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K62P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.62K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F220RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,220R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F147KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,147K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F215RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,215R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F147KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,147K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J150RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,150R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17K4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F160KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,160K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K58P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.58K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K02P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.02K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F196RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,196R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.7K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F120RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,120R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in