✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-240KJ1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J240KE04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 240KΩ(240KR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,240K ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

CRW0612F14R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K80P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.8K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R2P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K60P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.6K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F140RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,140R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K8P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J10R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F162KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,162K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F220RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,220R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K58P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.58K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K58P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.58K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14K3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.3K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J160KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,160K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in