✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-27K0J1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J27K0E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 27KΩ(27KR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,27K ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

CRW0612F102KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R10P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F220RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,220R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J18K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,18K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F169RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,169R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R2P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J160KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,160K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F154RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J12K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,12K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F147RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,147R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.8M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in