✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-287RF1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F287RE04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 287Ω(287R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,287R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

CRW0612J1K00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J160RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,160R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15R4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.4R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K96P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.96K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F196RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,196R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F158KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,158K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K74P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.74K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K07P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.07K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K47P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.47K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K21P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.21K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in