✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-2K00J1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J2K00E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 2KΩ(2KR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,2K ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

CRW0612F182KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,182K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F150KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,150K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J150RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,150R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19R6P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.6R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F191KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,191K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R9P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.9R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K65P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J160RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,160R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K13P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.13K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J15K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,15K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F160RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,160R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K96P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.96K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J12K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,12K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J18K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,18K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in