✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-2M00J1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J2M00E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 2MΩ(2MR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,2M ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

CRW0612F12R1P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.1R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K05P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.05K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F147RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,147R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R80P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.8R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F191KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,191K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10M0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K10P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.1K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K15P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.15K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F115RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,115R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K60P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.6K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in