✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-2R20F1S001NCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F2R20E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 2.2Ω(2.2R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±200PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,2.2R ,1% ,1W ,- ,±200PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

CRW0612F1K62P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.62K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J16R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F158RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,158R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K65P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J16K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J12R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,12R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F191RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,191R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.8R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K37P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.37K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in