✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-2R40J1T001NCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J2R40E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 2.4Ω(2.4R) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±200PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,2.4R ,5% ,1W ,- ,±200PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

CRW0612F187RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F18K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.8K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F200KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,200K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F215KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,215K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F182RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,182R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F115KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,115K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F196RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,196R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.8M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J20R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,20R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F133RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,133R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.2M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in