✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-3K48F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F3K48E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 3.48KΩ(3.48KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,3.48K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-06

CRW0612J1M10P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K2P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J10R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F154RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F205RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,205R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F18R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K62P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.62K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M80P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.8M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J15K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,15K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F220KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,220K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F169KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,169K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F18K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K02P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.02K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19R1P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.1R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in