✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-3K60J1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J3K60E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 3.6KΩ(3.6KR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,3.6K ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

CRW0612F16R2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K27P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.27K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F107RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,107R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K69P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.69K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F110KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,110K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F221KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,221K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R60P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F182KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,182K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14R3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.3R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J13R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,13R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F191RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,191R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F221KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,221K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in