✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-3K74F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F3K74E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 3.74KΩ(3.74KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,3.74K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

CRW0612F1K20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.2K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F120RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,120R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K40P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F191RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,191R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K10P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.1K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K91P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.91K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F127KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,127K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F158KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,158K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.6M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K9P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.9K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J16K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in