✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-3K83F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F3K83E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 3.83KΩ(3.83KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,3.83K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-15

CRW0612J1M30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F205KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,205K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F220KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,220K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F150RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,150R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.3K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F121RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,121R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F133KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,133K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.2K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17K4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F140KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,140K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F124KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,124K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in