✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-3M60F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F3M60E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 3.6MΩ(3.6MR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,3.6M ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

CRW0612F113RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,113R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J18K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,18K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F147KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,147K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K69P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.69K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F162RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,162R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F165KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,165K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J11R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,11R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.6K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K07P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.07K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K47P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.47K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F121KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,121K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.3M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in