✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-42R2F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F42R2E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 42.2Ω(42.2R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,42.2R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-04

CRW0612F10R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R10P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K8P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J10R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K13P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.13K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F200RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,200R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F124RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,124R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F140KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,140K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K87P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.87K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K27P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.27K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F133KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,133K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in