✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-68K0J1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J68K0E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 68KΩ(68KR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,68K ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-06

CRW0612F1M60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.6M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F100RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,100R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J13K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,13K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19R6P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.6R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K05P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.05K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17K8P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.8K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R10P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F160RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,160R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R9P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.9R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J11K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,11K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J16R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F133KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,133K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in