✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R08-4320-R005F3RKA1JERCF |
| Manufacturer Product Number: | ESRC429W0R005K01G |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRC |
| Type : | Low-Resistance Shunt Resistor |
| Size : | 11*6.2*3.3mm |
| Resistance Value : | 0.005Ω(5mR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±50PPM |
| Resistance Power : | 9W |
| Description: | Low-Resistance Shunt Resitor ,11*6.2*3.3mm ,0.005R(5mR) ,±1% ,9W ,KARMA ,±50PPM |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRC |
| Product Type | Low-Resistance Shunt Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRC_4320_4312.pdf |
| RoHs Report | Rohs_25_06.pdf |
| REACH Report | Reach_25_06.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19

ESR25F6W0M30M04G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.0003R(0.3mR) ,±1% ,6W ,MnCu ,±100PPM ,ELLON-ESR
$0.124778 More

ESRH25F5WR003K04G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.003R(3mR) ,±1% ,5W ,KARMA ,±25PPM
$0.178989 More

ESR59F9WR001K02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,5930 ,0.001R(1mR) ,±1% ,9W ,KARMA ,±75PPM ,ELLON-ESR
$0.286990 More

ESR39F9W0M50M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3920 ,0.0005R(0.5mR) ,±1% ,9W ,- ,±70PPM ,ELLON-ESR
$0.212123 More

ESRH25F7WR002K04G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.002R(2mR) ,±1% ,7W ,KARMA ,±25PPM ,ELLON-ESR
$0.193611 More

ESRH51F7WR002F02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,5931 ,0.002R(2mR) ,±1% ,7W ,FeCrAl ,±50PPM
$0.163846 More

ESRC42F12WR001M01G
Low-Resistance Shunt Resitor ,11*6.2*3.3mm ,0.001R(1mR) ,±1% ,12W ,MnCu ,±100PPM
$0.000000 More

ESR39F7WR001M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3920 ,0.001R(1mR) ,±1% ,7W ,MnCu ,±100PPM ,ELLON-ESR
$0.212123 More

ESRH31F12W0M20M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3921 ,0.0002R(0.2mR) ,±1% ,12W ,MnCu ,±100PPM
$0.144570 More

ESR39F7W1M50F02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3920 ,0.0015R(1.5mR) ,±1% ,7W ,FeCrAl ,±50PPM
$0.169698 More

ESRH51F8W1M50F02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,5931 ,0.0015R(1.5mR) ,±1% ,8W ,FeCrAl ,±50PPM
$0.163846 More

ESR25F4WR003K04G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.003R(3mR) ,±1% ,4W ,KARMA ,±50PPM ,ELLON-ESR
$0.124778 More

ESRH25F7WR001K04G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.001R(1mR) ,±1% ,7W ,KARMA ,±25PPM ,ELLON-ESR
$0.187588 More

ESR39F8WR001F02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3920 ,0.001R(1mR) ,±1% ,8W ,FeCrAl ,±50PPM
$0.850487 More

ESR25F5WR003K04S
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.003R(3mR) ,±1% ,5W ,KARMA ,±50PPM
$0.124778 More

ESR59F7W0M80M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,5930 ,0.0008R(0.8mR) ,±1% ,7W ,MnCu ,±100PPM
$0.286990 More

ESRH31F3WR005K02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3921 ,0.005R(5mR) ,±1% ,3W ,KARMA ,±75PPM
$0.000000 More

ESR39F8WR002K02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3920 ,0.002R(2mR) ,±1% ,8W ,KARMA ,±75PPM
$0.187167 More

ESR39F12W0M25M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3920 ,0.00025R(0.25mR) ,±1% ,12W ,MnCu ,±100PPM ,ELLON-ESR
$0.212123 More

ESR25F4WR003F04G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.003R(3mR) ,±1% ,4W ,FeCrAl ,±20PPM ,ELLON-ESR
$0.124778 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in