| Product number: | R09-0603-R003F1UA11MRNNN |
| Manufacturer Product Number: | LRNN06SFTR003 |
| Manufacturer : | NCT |
| Series : | NCT-LRNN |
| Type : | Metal Current Sensing Chip Resistor |
| Size : | 0603 |
| Resistance Value : | 0.003Ω(3mR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±150PPM |
| Resistance Power : | 1/2W(0.5W) |
| Description: | Metal Current Sensing Chip Resistor ,0603 ,0.003R(3mR) ,±1% ,1/2W ,Alloy ,±150PPM |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NCT |
| Product Series | LRNN |
| Product Type | Metal Current Sensing Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Size | 0603 0805 1206 |
| Rated Power | 0.5W 0.75W 1W |
| Tolerance | 0.5%;1%;5% |
| Resistance Value | R001-R020 |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | NCT_LRNN.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-29
Quantity
Unit Price
5
$0.134238
20
$0.108415
100
$0.082606
300
$0.067112
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

LRAM08SFTR027
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.027R(27mR) ,±1% ,1/2W ,MnCu ,±50PPM
$0.000000 More

LRAM12CFTR008
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.008R(8mR) ,±1% ,1W ,- ,±50PPM
$0.016522 More

LRAN12CFTR000
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0R ,±1% ,1W ,- ,±50PPM
$0.000000 More

LRNN06SFTR002
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0603 ,0.002R(2mR) ,±1% ,1/2W ,Alloy ,±150PPM
$0.021169 More

EMA16F1W0R016KEG
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.016R(16mR) ,±1% ,1W ,KARMA ,±50PPM
$0.020008 More

STE1206M1W0R005DS
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.005R(5mR) ,±0.5% ,1W ,MnCu ,±50PPM
$0.046675 More

HoLLR1206-1W-5mR-0.5%
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.005R(5mR) ,±0.5% ,1W ,- ,- ,HO-LLR1206
$0.000000 More

EMA16F2W0R017MEG
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.017R(17mR) ,±1% ,2W ,MnCu ,±75PPM
$0.045350 More

MA120610FR009FZ
Metal Current Sensing Chip Resistor1206 ,0.009R(9mR) ,1% ,1W ,FeCrAl ,±50PPM ,EVER-MA
$0.040095 More

MSTC1206M1W0R001FS
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.001R(1mR) ,±1% ,1W ,MnCu ,±100PPM ,WALTER-MSTC
$0.025892 More

EMA08FW75R010MEG
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.01R(10mR) ,±1% ,3/4W(0.75W) ,MnCu ,±50PPM
$0.024009 More

STE0805MW75R300F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.3R(300mR) ,±1% ,3/4W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.029465 More

HOLR1206-1W-5mR-1%-75PPM
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.005R(5mR) ,±1% ,1W ,- ,±75PPM ,HO-HoLR
$0.000000 More

EMA08FW75R021MEG
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.021R(21mR) ,±1% ,3/4W(0.75W) ,MnCu ,±50PPM
$0.024009 More

STE0805MW75R020F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.02R(20mR) ,±1% ,3/4W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.023026 More

STE0603MW50R006FS
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0603 ,0.006R(6mR) ,±1% ,1/2W ,MnCu ,±75PPM ,WALTER-STE
$0.023982 More

EMA16F1W0R028KEG
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.028R(28mR) ,±1% ,1W ,KARMA ,±50PPM
$0.020008 More

MA080505FR005MZ
Metal Current Sensing Chip Resistor0805 ,0.005R(5mR) ,1% ,1/2W ,MnCu ,±50PPM ,EVER-MA
$0.000000 More

MSTC0805MW50R004F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.004R(4mR) ,±1% ,1/2W ,MnCu ,±75PPM ,WALTER-MSTC
$0.092281 More

EMA16F1W0R022KEG
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.022R(22mR) ,±1% ,1W ,KARMA ,±50PPM
$0.020008 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in