✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R09-2512-R020F1RM11JPSH0 |
| Manufacturer Product Number: | PMSH2512M3W0R020F |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-PMSH |
| Type : | Metal Current Sensing Chip Resistor |
| Size : | 2512 |
| Resistance Value : | 0.02Ω(20mR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±50PPM |
| Resistance Power : | 3W |
| Description: | Metal Current Sensing Chip Resistor ,2512 ,0.02R(20mR) ,±1% ,3W ,MnCu ,±50PPM |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | MSH2512-Series |
| Product Type | Metal Strip Current Sensing Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | MnCu,Cu/FeCrAl,Cu |
| Power Rating | 1W/2W/3W |
| Resistance Value | 0.5mR-56mR |
| Resistance Tolerance | ±0.5% ;F=±1% ; G=±2% |
| Size | 2512 |
| Protective coating | Flame-retardant epoxy, meets UL- 94-V0 requirements (black) |
| Plating layer | Sn﹑Ni |
| TCR (ppm/℃) | ±150;±100;±50 |
| Operating Temperature | -55℃~170℃ |
| STORAGE CONDITIONS | Under airtight in temperature+10℃~40℃、relative humidity ≦75% can store 2 years |
| MPQ | 3000/4000 |
| Termination Style | SMD |

EMA25F3W0R020MDG
Metal Current Sensing Chip Resistor ,2512 ,0.02Ω(20mR) ,±1% ,3W ,MnCu ,±50PPM
$0.046684 More

MSH2512F3W0R020FU
Metal Current Sensing Chip Resistor ,2512 ,0.020Ω(20mR) ,±1% ,3W ,FeCrAl ,±50PPM ,WALTER-MSH
$0.047215 More

SP2512FR020E3WPKH
Metal Current Sensing Chip Resistor ,2512 ,0.02Ω(20mR) ,±1% ,3W ,Alloy ,±50PPM
$0.030291 More

EMA25F3W0R020MDS
Metal Current Sensing Chip Resistor ,2512 ,0.02Ω(20mR) ,±1% ,3W ,MnCu ,±50PPM
$0.022427 More

MA251230FR020FZ
Metal Current Sensing Chip Resistor2512 ,0.02Ω(20mR) ,1% ,3W ,FeCrAl ,±50PPM ,EVER-MA
$0.064769 More

MR251230FR020MZ
Metal Current Sensing Chip Resistor2512 ,0.02Ω(20mR) ,1% ,3W ,MnCu ,±50PPM ,EVER-MR
$0.000000 More

MAL251230FR020RZ
Metal Current Sensing Chip Resistor2512 ,0.02Ω(20mR) ,1% ,3W ,NiCrAl ,±50PPM ,EVER-MAL
$0.000000 More

MR251230FR020FG
Metal Current Sensing Chip Resistor2512 ,0.02Ω(20mR) ,1% ,3W ,FeCrAl ,±50PPM ,EVER-MR
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_JAP.pdf |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Data Sheet | PMSB_PMSH2512-Series_V001(1).pdf |
| Electronic | Walter_POWER_Fuses.pdf |
| Walter_Components_Catalog.pdf | |
| Walter_ Product_overview.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-07-07

MSTC0402MW25R030F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0402 ,0.03R(30mR) ,±1% ,1/4W(0.25W) ,MnCu ,±100PPM ,WALTER-MSTC
$0.058517 More

MSTC0805MW50R005F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.005R(5mR) ,±1% ,1/2W ,MnCu ,±75PPM ,WALTER-MSTC
$0.023303 More

STE0805MW75R280F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.28R(280mR) ,±1% ,3/4W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.028786 More

STE0603MW50R050F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0603 ,0.05R(50mR) ,±1% ,1/2W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.024258 More

MSTC1206M1W01M50FLV
Metal Current Sensing Chip Resistor ,1206 ,0.0015R(1.5mR) ,±1% ,1W ,MnCu ,±75PPM ,WALTER-MSTC
$0.082845 More

STE1206M1W0R016F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,合金电阻 ,1206 ,0.016R(16mR) ,±1% ,1W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.026045 More

STE0805MW75R056F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.056R(56mR) ,±1% ,3/4W(0.75W) ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.024674 More

STE0805MW75R045F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.045R(45mR) ,±1% ,3/4W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-ST
$0.021932 More

STE1206M1W0R017F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,合金电阻 ,1206 ,0.017R(17mR) ,±1% ,1W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.026045 More

MSTC0603MW33R003F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0603 ,0.003R(3mR) ,±1% ,0.33W ,MnCu ,±100PPM ,WALTER-MSTC
$0.031071 More

STE0805MW75R033F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.033R(33mR) ,±1% ,3/4W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.022749 More

MSTC0805MW50R002FLV
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.002R(2mR) ,±1% ,1/2W ,MnCu ,±75PPM ,WALTER-MSTC
$0.032184 More

STE0603MW50R065F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0603 ,0.065R(65mR) ,±1% ,1/2W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.029811 More

STE0805MW75R150D
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.150R(150mR) ,±0.5% ,3/4W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.048392 More

STE0603MW50R033F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0603 ,0.033R(33mR) ,±1% ,1/2W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.023982 More

MSTC0201MW25R005F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0201 ,0.005R(5mR) ,±1% ,1/4W(0.25W) ,MnCu ,±100PPM
$0.068155 More

STE0805MW75R030F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.03R(30mR) ,±1% ,3/4W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.021932 More

STE0805MW75R027F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0805 ,0.027R(27mR) ,±1% ,3/4W(0.75W) ,MnCu ,±50PPM
$0.021932 More

STE1206M1W0R013F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,合金电阻 ,1206 ,0.013R(13mR) ,±1% ,1W ,MnCu ,±50PPM ,WALTER-STE
$0.023982 More

MSTC0402MW25R035F
Metal Current Sensing Chip Resistor ,0402 ,0.035R(35mR) ,±1% ,1/4W(0.25W) ,MnCu ,±100PPM
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in